KODI Skins - en to ms_my translation catalogue (266 entries)

[ctx: #31001]
en: View Options
ms_my: Lihat Pilihan

[ctx: #31002]
en: Home Artwork
ms_my: Kerja Seni Rumah

[ctx: #31004]
en: Debug
ms_my: Nyahpepijat

[ctx: #31005]
en: Enable auto scrolling for text that does not fit on-screen
ms_my: Benarkan penatalan automatik untuk teks yang tidak muat pada skrin

[ctx: #31006]
en: Shorter delay before auto scrolling
ms_my: Lengahan lebih pendek sebelum penatalan automatik

[ctx: #31007]
en: ON
ms_my: HIDUP

[ctx: #31009]
en: Browser
ms_my: Pelayar

[ctx: #31010]
en: N/A
ms_my: T/A

[ctx: #31012]
en: Increase Star Rating
ms_my: Tingkatkan Penarafan Bintang

[ctx: #31013]
en: Select Weather icons
ms_my: Pilih ikon Cuaca

[ctx: #31014]
en: Select Weather fanart
ms_my: Pilih seni peminat Cuaca

[ctx: #31015]
en: Select Studio Logo icons
ms_my: Pilih Ikon Logo Studio

[ctx: #31016]
en: Select Record Label icons
ms_my: Pilih ikon Label Rakaman

[ctx: #31017]
en: Select Language Flag icons
ms_my: Pilih ikon Bendera Bahasa

[ctx: #31018]
en: Show User Rating instead of scraped Rating in Media Flag
ms_my: Tunjuk Penarafan Pengguna selain dari Penarafan dikikis dalam Bendera Media

[ctx: #31021]
en: Decrease Star Rating
ms_my: Kurangkan Penarafan Bintang

[ctx: #31024]
en: Icon Home layout
ms_my: Ikon bentangan Rumah

[ctx: #31025]
en: Horizontal Text Home layout
ms_my: Bentangan Rumah Teks Mengufuk

[ctx: #31031]
en: Hide Movie Watched Status
ms_my: Sembunyi Status Cereka Ditonton

[ctx: #31032]
en: Hide TV Watched Status
ms_my: Sembunyi Status TV Ditonton

[ctx: #31033]
en: Hide Background Fanart
ms_my: Sembunyi Latar Belakang Seni Peminat

[ctx: #31034]
en: Enable Dynamic Weather Artwork
ms_my: Benarkan Kerja Seni Cuaca Dinamik

[ctx: #31035]
en: Show Clean Library SubMenu items
ms_my: Tunjuk Kosongkan Item Submenu Pustaka

[ctx: #31036]
en: Hide Widgets until focused
ms_my: Sembunyi Widjet sehingga difokus

[ctx: #31037]
en: Stretch background fanart to fit into viewable area
ms_my: Regang seni peminat latar belakang untuk disuai muat ke dalam kawasan boleh papar

[ctx: #31056]
en: Enable Video/Album Art overlay
ms_my: Benarkan tindihan Seni Video/Album

[ctx: #31057]
en: Enable Song Info text overlay
ms_my: Benarkan tindihan teks Maklumat Lagu

[ctx: #31060]
en: Show Recently Added Items
ms_my: Tunjuk Item Ditambah Baru-Baru Ini

[ctx: #31108]
en: Enable Debug Mode
ms_my: Benarkan Mod Nyahpepijat

[ctx: #31109]
en: Enable Debug Grid
ms_my: Benarkan Grid Nyahpepijat

[ctx: #31118]
en: Filemanager
ms_my: Pengurusfail

[ctx: #31125]
en: Hide Video Root
ms_my: Sembunyi Root Video

[ctx: #31126]
en: Extra Artwork Downloader
ms_my: Pemuat Turun Kerja Seni Ekstra

[ctx: #31127]
en: TvTunes Downloader
ms_my: Pemuat Turun TvTunes

[ctx: #31133]
en: Mute
ms_my: Senyap

[ctx: #31136]
en: Video Info
ms_my: Maklumat Video

[ctx: #31137]
en: Audio Info
ms_my: Maklumat Audio

[ctx: #31138]
en: System Info
ms_my: Maklumat Sistem

[ctx: #31139]
en: Video decoder
ms_my: Penyahkod video

[ctx: #31140]
en: Pixel format
ms_my: Format piksel

[ctx: #31141]
en: Audio channels
ms_my: Saluran audio

[ctx: #31142]
en: CPU used
ms_my: CPU digunakan

[ctx: #31143]
en: Memory used
ms_my: Ingatan digunakan

[ctx: #31183]
en: Viewtype
ms_my: Jenispaparan

[ctx: #31207]
en: Current
ms_my: Semasa

[ctx: #31208]
en: Last Updated:
ms_my: Terakhir Dikemaskini:

[ctx: #31210]
en: Default Home layout
ms_my: Bentangan Rumah Lalai

[ctx: #31211]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
ms_my: Konfigur tindakan yang digunakan ketika main balik · Konfigur bagaimana kandungan media dimainkan

[ctx: #31212]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
ms_my: Urus Tambahan terpasang anda · Layar dan pasang tambahan dari kodi.tv · Ubahsuai tetapan tambahan

[ctx: #31213]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
ms_my: Konfigur paparan · Konfigur audio · Konfigur capaian internet · Konfigure penjimatan kuasa · Konfigur pengelogan

[ctx: #31216]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
ms_my: Konfigur kulit · Konfigur wilayah · Konfigur kawalan · Konfigure penyelamat skrin · Konfigur kunci master

[ctx: #31218]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
ms_my: Konfigur & urus perkhidmatan perkongsian media · Konfigur & urus perkhidmatan cuaca

[ctx: #31220]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
ms_my: Konfigure tetapan TV · Ubah maklumat skrin penuh · Urus tetapan data EPG data

[ctx: #31221]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
ms_my: Konfigur sumber pustaka · Tunjuk kandungan paparan senarai media · Konfigur bagaimana pustaka dinavigasikan

[ctx: #31244]
en: Playing
ms_my: Memainkan

[ctx: #31249]
en: System Music Files
ms_my: Fail Muzik Sistem

[ctx: #31250]
en: Current Selected
ms_my: Semasa Dipilih

[ctx: #31251]
en: Current Playlist
ms_my: Senarai Main Semasa

[ctx: #31270]
en: Enable Custom Button
ms_my: Benarkan Butang Suai

[ctx: #31271]
en: Favourite
ms_my: Kegemaran

[ctx: #31275]
en: Multi Image
ms_my: Imej Berbilang

[ctx: #31278]
en: Open Playlist
ms_my: Buka Senarai Main

[ctx: #31279]
en: Save Playlist
ms_my: Simpan Senarai Main

[ctx: #31280]
en: Close Playlist
ms_my: Tutup Senarai Main

[ctx: #31281]
en: Items
ms_my: Item

[ctx: #31282]
en: Poster Wrap
ms_my: Lilit Poster

[ctx: #31283]
en: Poster Fixed
ms_my: Poster Dibaiki

[ctx: #31284]
en: Single Image
ms_my: Imej Tunggal

[ctx: #31285]
en: List
ms_my: Senarai

[ctx: #31289]
en: Files
ms_my: Fail

[ctx: #31291]
en: Landscape
ms_my: Lanskap

[ctx: #31293]
en: Picture Grid
ms_my: Grid Gambar

[ctx: #31298]
en: Panel Square
ms_my: Petak Panel

[ctx: #31313]
en: Movie Set
ms_my: Set Cereka

[ctx: #31319]
en: Default Lyrics script
ms_my: Skrip Lirik lalai

[ctx: #31322]
en: Show Media Totals
ms_my: Tunjuk Jumlah Media

[ctx: #31324]
en: Home Options
ms_my: Pilihan Rumah

[ctx: #31325]
en: Image Resources
ms_my: Sumber Imej

[ctx: #31328]
en: Show Random Items
ms_my: Tunjuk Item Rawak

[ctx: #31329]
en: Select item to set up:
ms_my: Pilih item untuk dipasang:

[ctx: #31330]
en: Scripts/Extras
ms_my: Skrip/Ekstra

[ctx: #31331]
en: Home Items
ms_my: Item Rumah

[ctx: #31332]
en: Enable Extra Fanart
ms_my: Benarkan Seni Peminat Ekstra

[ctx: #31334]
en: Trailers
ms_my: Treler

[ctx: #31336]
en: Enable Kiosk mode
ms_my: Benarkan mod Kiosk

[ctx: #31337]
en: Disable destructive Shutdown items
ms_my: Lumpuhkan item Matikan musnah

[ctx: #31338]
en: Use simple Media Filter
ms_my: Guna Penapis Media ringkas

[ctx: #31341]
en: View information for your computer on such items as your network, graphics, hardware and storage space available
ms_my: Lihat maklumat komputer anda atas item seperti rangkaian, grafik, perkakasan dan ruang storan yang ada

[ctx: #31342]
en: Create and modify multiple user profiles for Kodi so that each member of your household can have their own video or music library
ms_my: Cipta dan ubahsuai berbilang profil pengguna untuk Kodi supaya setiap ahli dapat mempunyai pustaka video atau muzik mereka sendiri

[ctx: #31343]
en: Action films usually include high energy, big-budget physical stunts and chases, possibly with rescues, battles, fights, escapes, destructive crises (floods, explosions, natural disasters, fires, etc.), non-stop motion, spectacular rhythm and pacing, and adventurous, often two-dimensional 'good-guy' heroes (or recently, heroines) battling 'bad guys' - all designed for pure audience escapism.
ms_my: Filem aksi biasanya melibatkan penggunaan tenaga yang besar, lagak ngeri berkos tinggi dengan penyelamatan, perlawanan, lari dari bahaya, masalah yang merbahaya (banjir, bencana alam, letupan, kebakaran dan lain-lain), aksi tidak-henti, pergerakan dan ritma yang hebat serta pengembaraan, biasanya melibatkan adiwira (atau terkini, wirawati) melawan 'orang jahat' - kesemuanya direka untuk escapisma penonton.

[ctx: #31344]
en: Adventure films are usually exciting stories, with new experiences or exotic locales, very similar to or often paired with the action film genre. They can include traditional swashbucklers, serialized films, and historical spectacles, searches or expeditions for lost continents, "jungle" and "desert" epics, treasure hunts, disaster films, or searches for the unknown.
ms_my: Filem penggambaraan biasanya cerita yang menarik, dengan pengalaman baru, suasana setempat yang eksotik, hampir serupa atau biasanya digabungkan dengan genre filem aksi. Ia melibatkan peristiwa bersejarah, filem bersiri, pencarian atau ekspedisi benua yang hilang, epik "hutan" dan "padang pasir", pemburuan harta karun, filem bencana yang tidak diketahui, atau pencarian sesuatu yang misteri.

[ctx: #31345]
en: Action and Adventure movies are in most cases a cross over of each other. They usually have a continuous high level of energy, complicated stunts and other activities of such nature, chases, battles, disasters of all natures, explosions, historical figures, explorations, conquests, etc; and last, but not least, heroes.
ms_my: Cereka Aksi dan Pengembaraan dalam kebanyakan kes ia bertembung diantara satu sama lain. Ia biasanya melibatkan penggunaan tenaga yang tinggi, lagak ngeri yang komplek dan lain-lain aktiviti seperti penglibatan alam, pengejaran, perlawanan, bencana alam, letupan, penglibatan watak-watak bersejarah, penguasaan dan tidak lupa peranan adiwira.

[ctx: #31346]
en: This genre really began in 1970 as a sub-genre of Drama. They are films which explain human social and sexual values on a scale that only people over the age of 17 can really understand.
ms_my: Genre ini bermula pada tahun 1970 sebagai sub-genre Drama. Ia adalah filem yang menerangkan nilai sosial dan seksualiti manusia yang mana hanya orang dewasa berumur 17 tahun keatas sahaja dapat memahaminya.

[ctx: #31347]
en: Animations are not a strictly-defined genre category, but rather a film technique, noted for frame-by-frame creation. This includes claymation (use of clay objects), anime (a style of animation with its roots in Japanese comic books, usually adult-oriented sci-fi and fantasy) or CGI (computer-generated animation). Animated films are often considered kid or family-oriented films, although they may be enjoyed by all ages.
ms_my: Animasi bukanlah kategori genre yang ditakrif secara terhad, tetapi adalah teknik filem, menerusi penciptaa bingkai-demi-bingkai. Ia melibatkan animasi tanah liat (guna objek tanah liat), anime (gaya animasi yang berasal dari buku komik jepun, biasanya sci-fi dan fantasi berasaskan-dewasa) atau CGI (animasi terjana komputer). Filem animasi kerap dikaitkan dengan kanak-kanak atau filem berorientasi-keluarga, walaubagaimanapun ia dinikmati oleh seluruh usia.

[ctx: #31348]
en: Anime, or Japanese animation, covers a much wider range of genres than can be found in most Western animation. There is anime for all age groups, and, while much of it fits into the same genres as any TV show or movie (comedy, romance, horror and action), there are several terms that are particular to anime.
ms_my: Anime, atau animasi Jepun, melibat sejumlah besar genre berbanding yang boleh ditemui dalam kebanyakan animasi Barat. Terdapat anime untuk semua kumpulan usia, dan, kebanyakannya boleh menepati genre yang sama dengan mana-mana rancangan TV atau cereka (komedi, percintaan, seram dan aksi), terdapat juga beberapa istilah yang berkaitan dengan anime.

[ctx: #31349]
en: Biographies are a sub-genre of the larger drama and epic film genres. These films depict the life of an important historical personage (or group) from the past or present era. They cross many genre types, since these films might showcase a western outlaw, a criminal, a musical composer, a religious figure, a war-time hero, an entertainer, an artist, an inventor or doctor, a politician or President, or an adventurer.
ms_my: Biografi juga adalah sub-genre bagi genre drama dan filem epik. Filem ini menceritakan kehidupan invidu bersejarah yang penting (atau kumpulan) dari era semasa atau yang lalu. Ia merentasi banyak jenis genre, kerana filem ini mungkin melibatkan penjenayah, penggubah muzik, tokoh agama, adiwira zaman perang, penghibur, artis, pencipta atau doktor, ahli politik atau Presiden, atau seorang pengembara.

[ctx: #31350]
en: Bollywood is the informal term popularly used for the Hindi-language film industry based in Mumbai, Maharashtra, India. The term is often incorrectly used to refer to the whole of Indian cinema; it is only a part of the total Indian film industry, which includes several regional film industries sorted by language. Bollywood is the largest film producer in India and one of the largest centers of film production in the world.
ms_my: Bollywood adalah isitilah tidak formal yang digunakan untuk industri filem berbahasa-Hindi yang berpangkalan di Mumbai, Maharashtra, India. Istilah ini kadangkala disalah guna kerana dikaitkan dengan keseluruhan wayang India; ia hanya sebahagian dari keseluruhan industri filem India, yang melibatkan beberapa industri filem setempat yang diisih mengikut bahasa. Bollywood adalah pengeluar filem terbesar di India dan salah satu pusat penghasilan filem yang terbesar di dunia.

[ctx: #31351]
en: These are non-offensive, wholesome, and entertaining films (usually rated G) that do not include topics or scenes with violence, foul language and other profanity, religious issues, adult situations and so on, and are specifically designed for children 12 and under. Children's and family-oriented films may actually be suitable for all age groups, and cover a wide range of genre categories.
ms_my: Ini merupakan filem bersifat hiburan, kekeluargaan, dan bukan ofensif (biasanya bertaraf G) iaitu tidak melibatkan unsur-unsur keganasan, bahasa kasar dan lain-lain unsur tidak senonoh, isu keagamaan, kehidupan orang dewasa dan perkara seumpama dengannya. Filem ini direka khas untuk kanak-kanak berusia 12 tahun dan kebawah. Filem berorientasikan kanak-kanak dan keluarga ini adalah sesuai untuk semua peringkat usia, dan meliputi pelbagai kategori genre.

[ctx: #31352]
en: This genre is comprised of theatrically released films (or TV Shows) that are entirely, or in large part, about the Christmas holiday. Films in this genre always feature important references to the holiday's symbols, such as family gatherings, trees and decorations, the Christ child, or Santa Claus.
ms_my: Genre ini diilhan dari filem dikeluarkan secara teater (atau Rancangan TV) secara keseluruhannya, atau sebahagian besarnya, mengenai perayaan Krismas. Filem dalam genre ini sentiasa fiturkan kepentingan terhadap simbol-simbol perayaan, seperti perjumpaan keluarga, pokok krismas, hiasannya, atau Santa Claus.

[ctx: #31353]
en: Comedies are light-hearted plots consistently and deliberately designed to amuse and provoke laughter (with one-liners, jokes, etc.) by exaggerating the situation, the language, action, relationships and characters.
ms_my: Komidi adalah plot yang berjiwa-ringan secara konsisten dan memang direka untuk menimbulkan rasa terhibur dan ketawa (kelakuan, berjenaka, dll.) oleh situasi yang berlebih-lebihan, bahasanya, tindakannya, perhubungannya dan karakter.

[ctx: #31354]
en: This is a sub-genre of Musical. It includes filmed concerts by either a musical group of individual.
ms_my: Ini merupakan sub-genre Muzikal. Ia melibatkan konsert berfilem sama ada kumpulan muzik atau individu.

[ctx: #31355]
en: Crime films are developed around the sinister actions of criminals or mobsters, particularly bankrobbers, underworld figures, or ruthless hoodlums who operate outside the law, stealing and murdering their way through life. Criminal and gangster films are often categorized as film noir or detective-mystery films - because of underlying similarities between these cinematic forms.
ms_my: Filem jenayah dihasilkan berdasarkan tindakan penjenayah atau samseng yang jahat, terutamanya perompak bank, watak-watak dunia gelap, atau gangster dengan modus operandi diluar batas undang-undang, kegiatan mencuri dan melakukan pembunuhan sebagai cara hidup mereka. Filem penjenayah dan samseng biasanya dikategorikan sebagai filem noir atau misteri-detektif - kerana terdapat kesamaan diantara bentuk sinematiknya.

[ctx: #31356]
en: Disaster films, a sub-genre of action films, hit their peak in the decade of the 1970s. Big-budget disaster films provided all-star casts and interlocking, Grand Hotel-type stories, with suspenseful action and impending crises in locales such as aboard imperiled airliners, trains, dirigibles, sinking or wrecked ocean-liners, or in towering burning skyscrapers, crowded stadiums or earthquake zones. Often noted for their visual and special effects, but not their acting performances.
ms_my: Filem bencana alam, merupakan salah satu sub-genre filem aksi, mengungguli persada perfileman pada dekad 1970. Filem bencana alam dengan bajet yang besar ini menyediakan penggabungan bintang-bintang terkemuka, penceritaan yang agung, dengan aksi yang mengujakan seperti ancaman bila berada di dalam kapal terbang, keretapi, kapal yang ranap dan tenggelam, atau bangunan pencakar langit yang terbakar, situasi distadium yang dipenuh oleh orang rama atau kejadian gempa bumi. Biasanya filem ini menekankan kesan khas dan visual yang hebat, tetapi bukan pada prestasi lakonan mereka.

[ctx: #31357]
en: Strictly speaking, documentary films are non-fictional, factual works of art. Originally, the earliest documentaries were either short newsreels, instructional pictures, or travelogues (termed actualities) without any creative story-telling or staging. But they have branched out and taken many forms, and have sometimes become propagandistic and non-objective. Mockumentaries are comedic parodies of documentaries.
ms_my: Filem dokumentari adalah bersifat bukan-fiksyen, ia adalah hasil seni pengambaran yang sebenar atau berfakta. Pada awalnya dokumentari merupakan segmen pendek berita, gambar-gambar pengajaran, atau kisah perjalanan atau pengembaraan (kisah sebenar) tanpa penambahan penceritaan yang kreatif atau pementasan. Lama-kelamaan ia telah berkembang dan menjadi pelbagai bentuk persembahan, berkaitan dengan propaganda dan tidak berobjektif. Mockumentari pula adalah parodi komedi daripada dokumentari.

[ctx: #31358]
en: Dramas are serious, plot-driven presentations, portraying realistic characters, settings, life situations, and stories involving intense character development and interaction. Usually, they are not focused on special-effects, comedy, or action, Dramatic films are probably the largest film genre, with many subsets.
ms_my: Drama merupakan persembahan yang serius, dipacu dengan plot, memaparkan karakter yang realistik, situasi kehidupan, melibatkan latar, dan penceritaan yang melibatkan pembentukan dan interaksi karaketer yang hebat. Biasanya, drama tidak memfokuskan kesan-khas, unsur komedi, atau aksi, Filem dramatik berkemungkinan genre filem yang terbesar dengan banyak subsetnya.

[ctx: #31359]
en: These are non-offensive, wholesome, and entertaining films (usually rated G or PG) that do not include topics or scenes with violence, foul language and other profanity, religious issues, mature themes and so on, and are specifically designed for children 12 and under (or for family viewing). Children's and family-oriented films may actually be suitable for all age groups, and cover a wide range of genre categories.
ms_my: Ini merupakan filem bersifat hiburan, kekeluargaan, dan bukan ofensif (biasanya bertaraf G atau PG) iaitu tidak melibatkan unsur-unsur keganasan, bahasa kasar dan lain-lain unsur tidak senonoh, isu keagamaan, tema orang dewasa dan perkara seumpama dengannya. Filem ini direka khas untuk kanak-kanak berusia 12 tahun dan kebawah (atau untuk tontonan sekeluarga). Filem berorientasikan kanak-kanak dan keluarga ini adalah sesuai untuk semua peringkat usia, dan meliputi pelbagai kategori genre.

[ctx: #31360]
en: Fantasy films, usually considered a sub-genre, are most likely to overlap with the film genres of science fiction and horror, although they are distinct. Fantasies take the audience to netherworld places (or another dimension) where events are unlikely to occur in real life - they transcend the bounds of human possibility and physical laws. They often have an element of magic, myth, wonder, and the extraordinary.
ms_my: Filem fantasi, biasanya dianggap sebagai sub-genre, selalunya bertindih dengan genre filem fiksyen sains dan seram, walaupun ia jelas perbezaannya. Filem fantasi membawa penonton ke dunia lain (atau dimensi lain) dimana peristiwa yang berlaku tiada di dunia yang sebenar - Ia melampaui keupayaan manusia dan hukum fizik. Filem ini melibatkan unsur-unsur sihir, mistik, keajaiban, dan luar-biasa.

[ctx: #31361]
en: Film noir (meaning 'black film') is a distinct branch of the crime/gangster sagas from the 1930s. Strictly speaking, film noir is not a genre, but rather the mood, style or tone of various American films that evolved in the 1940s. Noirs are usually black and white films with primary moods of melancholy, alienation, bleakness, disillusionment, disenchantment, pessimism, ambiguity, moral corruption, evil, guilt and paranoia. They often feature a cynical, loner hero (anti-hero) and femme fatale, in a seedy big city.
ms_my: Filem noir (bermaksud filem 'black') merupakan cabang bagi saga jenayah/samseng bermula tahun 1930-an. Filem noir bukanlah sebuah genre, tetapi mood, gaya atau nada pelbagai filem Amerika yang berevolusi semenjak tahun 1940-an. Noir biasanya filem hitam-putih dengan mood utamanya kesedihan, terpinggir, kemuraman, kekecewaan, bersikap pesimis, kekaburan, keruntuhan akhlak, kejahatan, rasa bersalah dan paranoia. Biasanya ia fiturkan hero yang bersendirian dan sinis disamping perempuan penggoda, dalam bandar besar yang kelihatan buruk.

[ctx: #31362]
en: A game show is a type of radio or television program in which members of the public or celebrities, sometimes as part of a team, play a game which involves answering questions or solving puzzles usually for money and/or prizes. On some shows contestants compete against other players or another team while other shows involve contestants playing alone for a good outcome or a high score.
ms_my: Rancangan permainan adalah sejenis program radio atau televisyen yang mana ahlinya terdiri daripada orang awam atau selebriti, kadangkala membentuk pasukan, bermain permainan dalam bentuk menjawab soalan atau menyelesaikan teka-teki yang bermatlamatkan hadiah dan/atau duit. Dalam sesetengah rancangan peserta bersaing diantara satu sama lain atau dengan pasukan lawan manakala sesetengah rancangan hanya melibatkan peserta sahaja untuk dapatkan keputusan yang baik atau skor yang tinggi.

[ctx: #31364]
en: Contains content that is suitable only for adults. Titles in this category may include prolonged scenes of intense violence and/or graphic sexual content and nudity.
ms_my: Isi kandungan filem ini hanya sesuai untuk orang dewasa. Tajuk dalam kategori ini melibatkan pelbagai adegan ganas yang melampau dan/atau babak berkaitan aksi seks dan seumpama dengannya.

[ctx: #31365]
en: Historical epics are epic films that take place in the historical past, often focusing on people who alter the course of history. A number of historical epics, especially those made in the 1950s and 1960s, are set in ancient times, particularly in Rome, Greece, or Egypt. Historical epics typically are more grand-scale than other types of epics, featuring elaborate sets and large numbers of extras.
ms_my: Epik bersejarah adalah filem epik yang berlaku dalam rentetan sejarah lepas, biasanya ia berfokuskan pada individu yang mengubah perjalanan sejarah. Sebilangan epik sejarah, terutamanya dihasilkan pada tahun 1950 hingga 1960, kerap melibatkan zaman purba, biasanya pada era Rom, Yunani, atau Mesir. Epik bersejarah kebiasaannya kelihatan perdana yang dibuat secara besar-besaran berbanding lain-lain jenis epik, fiturkan set berpanjangan dan sebilangan besar pelakon tambahan.

[ctx: #31367]
en: Horror films are designed to frighten and to invoke our hidden worst fears, often in a terrifying, shocking finale, while captivating and entertaining us at the same time in a cathartic experience. Horror films feature a wide range of styles, from the earliest silent Nosferatu classic, to today's CGI monsters and deranged humans. They are often combined with science fiction when the menace or monster is related to a corruption of technology, or when Earth is threatened by aliens.
ms_my: Filem seram direka untuk menimbulkan rasa takut dan menghidupkan sesuatu yang kita takuti, penghabisan yang mengejutkan, disamping itu ia menangkap perasaan kita dan memberikan hiburan pada masa yang sama dengan pengalaman yang katartik. Filem seram fiturkan pelbagai gaya, bermula dari klasik bisu Nosferatu, sehinggalah kepada makhluk dan manusia gila buatan CGI pada hari ini. Ia selalu menggabungkan fiksyen sains bila makhluk yang difiturkan adalah hasil daripada teknologi yang memeranjatkan, atau apabila Bumi diancam oleh makhluk asing.

[ctx: #31368]
en: An independent film, or indie film, is a feature film that is produced mostly outside of a major film studio. The term also refers to art films which differ noticeably from most mass marketed films. Independent films are sometimes distinguishable by their content and style and the way in which the filmmakers' personal artistic vision is realized.
ms_my: Filem bebas, atau filem indie, merupakan filem berfitur yang dihasilkan diluar studio filem utama. Ia juga merujuk kepada filem seni yang sangat berbeza dengan kebanyakan filem pasaran massa. Filem bebas kadangkala boleh dibezakan mengikut kandungan, gaya dan cara pandangan artistik peribadi pembuat filem tersebut merealisasikannya.

[ctx: #31369]
en: An interview is a conversation between two people (the interviewer and the interviewee) where questions are asked by the interviewer to obtain information from the interviewee.
ms_my: Wawancara ialah perbualan diantara dua individu (penanya dan tetamunya) yang mana soalan-soalan ditanya oleh penanya untuk mendapatkan maklumat dari tetamunya.

[ctx: #31370]
en: A sub-genre of the action film, martial arts films contain numerous fights between characters, usually as the films' primary appeal and entertainment value, and often as a method of storytelling and character expression and development. Martial arts are frequently featured in training scenes and other sequences in addition to fights. Martial arts films commonly include other types of action, such as stuntwork, chases, and/or gunfights.
ms_my: Merupakan sub-genre filem aksi, filem seni pertahankan diri mengandungi pelbagai perlawanan diantara karakter, biasanya sebagai penarik utama dan nilai hiburan filem, biasanya sebagai cara penceritaan dan ekspresi serta pembangunan karakter. Seni pertahankan diri kerap difiturkan di dalam adegan latihan dan lain-lain babak selain dari perlawanan. Filem seni pertahankan diri umumnya melibatkan lain-lain jenis aksi, seperti kerjasama berkumpulan, sesi kejar-mengejar, dan/atau aksi tembak-menembak.

[ctx: #31371]
en: Multi-episode, fictional program of limited duration, shown on a daily or weekly schedule, usually lasting fifteen hours or less in total running time. A good television miniseries can make the small screen seem huge. These programs are the best that TV has to offer: an excuse to sink in and lose yourself in a story that isn't over in just a couple of hours. The sets, the plots, and the acting make each of these essential miniseries an exquisite television experience.
ms_my: Episod-berbilang, program fiksyen dengan jangkamasa terhad, disiarkan secara harian atau mingguan, biasanya sehingga lima belas jam atau kurang dari sejumlah masa siaran. Siri mini televisyen yang baik menjadikan siri yang hebat. Program ini adalah terbaik yang mana TV dapat sediakan: untuk menikmati sebuah penceritaan tidaklah perlu mengambil masa beberapa jam. Set, plot dan lakonan menjadikan siri mini ini adalah salah satu siaran televisyen yang wajib ditonton.

[ctx: #31372]
en: Monster movie (also can be referred to as a creature feature or monster film) is a name commonly given to movies, which centre on the struggle between human beings and one or more monsters. The term is usually applied to films sometimes labelled as horror, fantasy or science fiction genre that involve fictional creatures, in most cases it is applied to films that feature more oversized monsters despite its history starting with adaptations of horror folklore and literature.
ms_my: Cereka raksaksa (juga dikenali sebagai filem berfiturkan makhluk atau raksaksa) adalah nama umum yang biasanya dilabelkan pada cereka tersebut, selalunya melibatkan perjuangan diantara manusia dengan satu atau lebih raksaksa. Istilah ini kadangkala dilabel sebagai genre seram, fantasi atau sains fiksyen yang melibatkan makhluk buatan, dalam kebanyakan kes ia difiturkan pada raksaksa bersaiz besar berbanding sejarahnya berdasarkan cerita dongeng atau penulisan dahulukala.

[ctx: #31373]
en: Music genre films will incorporate a lot of music but it will not necessarily be the focal point of the film, thus differentiating it from a Musical.
ms_my: Filem genre muzik melibatkan banyak elemen muzik tetapi tidak semestinya menjadi fokus utama filem, maka ia berbeza dengan Muzikal.

[ctx: #31374]
en: Musical/dance films are cinematic forms that emphasize full-scale scores or song and dance routines in a significant way (usually with a musical or dance performance integrated as part of the film narrative), or they are films that are centered on combinations of music, dance, song or choreography. Major subgenres include the musical comedy or the concert film.
ms_my: Filem muzikal/tarian adalah bentuk sinematik yang menegaskan rutin lagu dan tarian berskala-penuh dalam cara yang menonjol (biasanya dengan persembahan muzikal atau tarian yang disepadukan sebagai sebahagian daripada penceritaan filem), atau merupakan filem yang ketengahkan gabungan muzik, tarian, lagu atau koreografi. Sub-genre utama termasuklah komedi muzikal atau filem konsert.

[ctx: #31375]
en: Mystery film is a sub-genre of the more general category of crime film. It focuses on the efforts of the detective, private investigator or amateur sleuth to solve the mysterious circumstances of a crime by means of clues, investigation, and clever deduction.
ms_my: Filem misteri ialah sub-genre bagi kategori am filem jenayah. Ia fokuskan pada usaha detektif, penyiasat persendirian atau amatur menyelesaikan peristiwa misteri yang melibatkan klu-klu, penyiasatan, dan deduksi pintar.

[ctx: #31376]
en: A nature documentary is a documentary film about animals, plants, or other non-human living creatures, usually concentrating on film taken in their natural habitat. Such programmes are most frequently made for television, particularly for public broadcasting channels, but some are also made for the cinema.
ms_my: Dokumentari alam ialah filem dokumentari mengenai haiwan, tumbuh-tumbuhan, dan lain-lain makhluk hidup bukan-manusia, biasanya menumpukan filem yang diambil dalam habitat alam mereka. Program sebegitu selalunya dibuat untuk televisyen, untuk saluran penyiaran awam, kadangkala juga dibuat untuk wayang.

[ctx: #31377]
en: Television news is considered by many to be the most influential medium for journalism. For most of the American public, local and national TV newscasts are the primary news sources.
ms_my: Berita televisyen dianggap sebagai medium berpengaruh untuk jurnalisma. Kebanyakan siaran TV nasional dan tempatan serta awam di Amerika merupakan sumber berita utama.

[ctx: #31378]
en: Apocalyptic fiction is a sub-genre of science fiction that is concerned with the end of civilization due to a catastrophe such as nuclear warfare, pandemic, impact event, cybernetic revolt, Technological Singularity, Dysgenics, supernatural phenomena, Ecological disaster, resource depletion or some other general disaster. Post-apocalyptic fiction is set in a world or civilization after such a disaster.
ms_my: Fiksyen apokaliptik adalah sub-genre bagi sains fiksyen yang melibatkan penghujung tamadun yang disebabkan oleh malapetaka seperti perperangan nuklear, wabak besar, hentaman meteor, rusuhan sibernetik, Keluar biasaan Teknologi, fenomena aneh, Bencana alam, kehabisan sumber atau lain-lain bencana umum. Manakala, fiksyen pasca-apokaliptik biasanya berlaku pada dunia atau tamadun selepas bencana tersebut.

[ctx: #31379]
en: Reality television is a genre of television programming that presents purportedly unscripted dramatic or humorous situations, documents actual events, and usually features ordinary people instead of professional actors, sometimes in a contest or other situation where a prize is awarded.
ms_my: Televisyen realiti adalah sebuah genre siaran televisyen yang melibatkan situasi lawak atau dramatik tanpa skrip, peristiwa sebenar yang didokumenkan, dan biasanya berfiturkan individu biasa selain dari pelakon profesional, kadangkala dalam bentuk pertandingan atau lain-lain situasi yang menawarkan hadiah.

[ctx: #31381]
en: A sub-genre for the most part, this category shares some features with romantic dramas, romantic comedies, and sexual/erotic films. These are love stories, or affairs of the heart that center on passion, emotion, and the romantic, affectionate involvement of the main characters (usually a leading man and lady), and the journey that their love takes through courtship or marriage. Romance films make the love story the main plot focus.
ms_my: Merupakan sub-genre, kategori ini berkongsi beberapa fitur dengan drama romantik, komedi romantik, dan filem berunsur seks/erotik. Ia adalah penceritaan kisah cinta, berkenaan hati yang ketengahkan penderitaan, emosi, dan romantik, penglibatan penyayang karakter utama (biasanya watak lelaki atau wanita utama), dan perjalanan kisah percintaan mereka ketika bercinta atau dalam alam perkahwinan. Filem romantik menjadikan kisah cinta sebagai fokus plot yang utama.

[ctx: #31382]
en: Sci-fi films are often quasi-scientific, visionary and imaginative - complete with heroes, aliens, distant planets, impossible quests, improbable settings, fantastic places, great dark and shadowy villains, futuristic technology, unknown and unknowable forces, and extraordinary monsters, either created by mad scientists or by nuclear havoc. Science fiction often expresses the potential of technology to destroy humankind and easily overlaps with horror films.
ms_my: Filem fiksyen-sains biasanya kuasi-saintifik, kehadapan dan imiginatif - dipenuhi dengan adiwira, makhluk asing, planet jauh, penggembaraan yang mustahil, tetapan yang melampau, tempat yang sangat menarik, pihak musuh yang sangat jahat dan menakutkan, teknologi masa hadapan, kuasa yang tidak diketahui, dan raksaksa berkuasa hebat, sama ada dicipta oleh saintis gila atau kesan dari letupan nuklear. Fiksyen-sains biasanya menggambarkan potensi teknologi yang dapat memusnahkan manusia dan seakan-akan menyerupai filem seram.

[ctx: #31383]
en: A short film is any film not long enough to be considered a feature film. No consensus exists as to where that boundary is drawn: the Academy of Motion Picture Arts and Sciences defines a short film as "an original motion picture that has a running time of 40 minutes or less, including all credits". The Internet Movie Database draws the line at 45 minutes.
ms_my: Filem pendek adalah mana-mana filem yang panjangnya tidak boleh dikelaskan sebagai filem standard. Tiada perbahasan yang membataskan jangkamasa filem pendek: the Academy of Motion Picture Arts and Sciences mentakrifkan filem pendek sebagai "an original motion picture that has a running time of 40 minutes or less, including all credits" iaitu cereka yang mempunyai jangkamasa 40 minit atau kurang, termasuklah semua penghargaan. The Internet Movie Database menggariskan tempoh filem pendak sebanyak 45 minit.

[ctx: #31384]
en: A soap opera, sometimes called 'soap' for short, is an ongoing, episodic work of dramatic fiction presented in serial format on television or radio. The name soap opera stems from the original dramatic serials broadcast on radio that had soap manufacturers such as Procter and Gamble, Colgate-Palmolive and Lever Brothers as sponsors and producers. These early radio series were broadcast in weekday daytime slots when most listeners would be housewives; thus the shows were aimed at and consumed by a predominantly female audience.
ms_my: Lipur lara atau soap opera, kadangkala dikenali sebagai 'soap', merupakan lakonan fiksyen berepisod terus-menerus yang dipersembahkan dalam format bersiri di televisyen atau radio. Istilah soap opera berasal dari siaran bersiri drama di radio yang mana pengilang sabun atau soap seperti Procter dan Gamble, Colgate-Palmolive dan Lever Brothers adalah penaja dan pembikinnya. Pada siri radio ketika itu disiarkan pada slot hari minggu ketika pendengar paling ramai adalah surirumah; oleh itu rancangan ini ditujukan dan dinikmati kebanyakannya pendengar wanita.

[ctx: #31386]
en: Films that have a sports setting (football or baseball stadium, arena, or the Olympics, etc.), event (the 'big game,' 'fight,' 'race,' or 'competition'), and/or athlete (boxer, racer, surfer, etc.) that are central and predominant in the story. Sports films may be fictional or non-fictional; and they are a hybrid sub-genre category, although they are often dramas or comedy films, and occasionally documentaries or biopics.
ms_my: Filem yang melibatkan peristiwa berkenaan sukan (stadium football atau baseball, arena, atau Olympik dan lain-lain), acara ('permainan utama,' 'pertarungan,' 'perlumbaan,' atau 'pertandingan'), dan/atau ahli sukan (peninju, pelumbu, peluncur air dan lain-lain.) merupakan tumpuan utama di dalam penceritaan. Filem berasaskan sukan boleh jadi fiksyen ataupun berdasarkan kisah sebenar; dan juga melibatkan kedua-dua hibrid kedua-dua kategori sub-genre, kadangkala melibatkan filem berasaskan drama atau komedi, dan juga ada yang melibatkan dokumentari atau biopik`.

[ctx: #31387]
en: The spy film genre deals with the subject of fictional espionage, either in a realistic way (such as the adaptations of John Le Carré) or as a basis for fantasy (such as James Bond). Many novels in the spy fiction genre have been adapted as films, including works by John Buchan, John Le Carré, Ian Fleming and Len Deighton. It is a significant aspect of British cinema, with leading British directors such as Alfred Hitchcock and Carol Reed making notable contributions and many films set in the British Secret Service.
ms_my: Genre filem pengintipan melibatkan perkara-perkara berkenaan fiksyen pengintipan, sama ada seperti kisah sebenar (seperti adaptasi John Le Carré) atau fantasi (seperti James Bond). Kebayakan novel dalam genre fiksyen pengintipan tealh diadaptasi dalam bentuk filem, termasuk hasil penulisan John Buchan, John Le Carré, Ian Fleming dan Len Deighton. Ia melibatkan ciri-ciri wayang British, dengan pengarah utama British seperti Alfred Hitchcock dan Carol Reed yang menggunakan set filem di dalam British Secret Service.

[ctx: #31388]
en: A play is a form of literature written by a playwright, usually consisting of scripted dialogue between characters, intended for theatrical performance rather than just reading. There are rare dramatists, notably George Bernard Shaw, who have had little preference whether their plays were performed or read. The term "play" can refer to both the written works of playwrights and to their complete theatrical performance.
ms_my: Persembahan atau play adalah satu bentuk literatur yang ditulis oleh playwright, biasanya mengandungi dialog berskrip dikalang karakter, bertujuan untuk persembahan teater berbanding hanya membaca. Terdapat ahli drama terkenal, iaitu George Bernard Shaw, yang tidak kisah sama ada persembahan dilakonkan atau dibaca. Istilah 'play' boleh dirujuk sebagai hasil penulisan playwright dan juga persembahan teater mereka.

[ctx: #31389]
en: Stand-up comedy is a comedic art form. Usually, a comedian performs in front of a live audience, speaking directly to them. Their performances are sometimes filmed for later release via DVD, the internet, and television. The performer is commonly known as a comic, stand-up comic, stand-up comedian or simply a stand-up.
ms_my: Komedi berdiri merupakan salah satu bentuk seni komedi. Kebiasaannya, ahli komedi membuat persembahan secara langsung di hadapan audien, bercakap terus-menerus dengan mereka. Persembahan mereka kadang-kala difilemkan untuk keluaran menerusi DVD, internet dan televisyen. Mereka umumnya seseorang yang bersifat lawak, bercakap spontan atau ahli komedi berdiri.

[ctx: #31390]
en: A superhero film, or Comic Book film, is an action, fantasy or science fiction film that is focused on the actions of one or more superheroes, individuals who usually possess superhuman abilities relative to a normal person and are dedicated to protecting the public. These films are almost always action-oriented, and the first film of a particular character often includes a focus on the origin of the special powers including the first fight against the character's most famous archenemy or supervillain.
ms_my: Filem adiwira, atau filem Buku Komik, merupakan filem aksi fiksyen sains atau fantasi yang berfokuskan pada aksi satu atau lebih adiwira, individu yang memiliki kuasa melebihi keupayaan manusia biasa dan melindungi orang awam. Filem ini biasanya berorientasikan-aksi, dan perkara pertama yang kerap ditayang pada karakter tersebut adalah asal-usul kuasa istimewa tersebut termasuklah pertempuran pertama adiwira terhadap musuh ketatnya.

[ctx: #31391]
en: Supernatural films, a sub-genre category, may be combined with other genres, including comedy, sci-fi, fantasy or horror. They have themes including gods or goddesses, ghosts, apparitions, spirits, miracles, and other similar ideas or depictions of extraordinary phenomena.
ms_my: Filem adikodrati, merupakan kategori sub-genre, ia boleh digabung dengan lain-lain genre, termasuklah komedi, sci-fi, fantasi atau seram. Ia mempunyai tema seperti dewa-dewi, hantu, makhluk halus, keajaiban dan lain-lain idea atau fenomena pelik.

[ctx: #31392]
en: A talk show (American and Australian English) or chat show (British) is a television or radio program where one person (or group of people) discuss various topics put forth by a talk show host. Sometimes, talk shows feature a panel of guests, usually consisting of a group of people who are learned or who have great experience in relation to whatever issue is being discussed on the show for that episode. Other times, a single guest discusses their work or area of expertise with a host or co-hosts.
ms_my: Wawancara atau talk show (Inggeris Amerika dan Australia) atau chat show (British) merupakan program televisyen atau radio yang mana seorang (atau sekumpulan individu) membincangkan pelbagai topik dengan bantuan pengacara atau moderator. Kadangkala, wawancara fiturkan satu panel tetamu, biasanya terdiri daripada sekumpulan individu terpelajar atau berpengalaman dalam isu yang dibincangkan untuk episod tersebut. Selain itu, terdapat juga seorang tetamu yang membincangkan kemahiran mereka dengan pengacara atau beberapa pengacara.

[ctx: #31393]
en: Thrillers (or Suspense films) are often hybrids with other genres - there are action-thrillers, crime-caper thrillers, western-thrillers, film-noir thrillers, even romantic comedy-thrillers. Another closely-related genre is the horror film genre. They are types of films known to promote intense excitement, suspense, a high level of anticipation, ultra-heightened expectation, uncertainty, anxiety, and nerve-wracking tension. Spy films may be considered a type of thriller/suspense film.
ms_my: Ngeri (atau filem saspen) biasanya gabungan dengan lain-lain genre - terdapat filem ngeri-aksi, ngeri-jenayah, ngeri-ala-cerita-barat, ngeri-filem-hitam-putih, dan juga ngeri-komedi romatik. Lain-lain genre yang hampir sama ialah genre filem seram. Ia adalah jenis filem yang menawarkan keterujaan melampau, saspen, jangkaan lampau, tanggapan melampau, ketidakpastian, kerisauan, ketegangan. Filem pengintipan juga boleh dikategorikan sebagai jenis filem ngeri/saspen.

[ctx: #31394]
en: War films are a film genre concerned with warfare, usually about naval, air or land battles, sometimes focusing instead on prisoners of war, covert operations, military training or other related subjects. At times war films focus on daily military or civilian life in wartime without depicting battles. Their stories may be fiction, based on history, docudrama, biographical, or even alternate history fiction.
ms_my: Filem perang adalah filem yang genrenya melibatkan perperangan, terutamanya mengenai pertempuran udara, air atau darat, kadangkala menumpu kepada tawanan perang, operasi penyamaran, latihan ketenteraan atau lain-lain perkara yang berkaitan. Kadangkala filem perang berfokuskan pada kehidupan ketenteraan atau awam seharian pada masa perang tanpa melibatkan pertempuran. Cerita di dalam filem ini mungkin rekaan, berdasarkan sejarah, berbentuk dokumentari, biografi seseorang, atau fiksyen sejarah yang sebaliknya.

[ctx: #31395]
en: Westerns are the major defining genre of the American film industry - a eulogy to the early days of the expansive American frontier. They are one of the oldest, most enduring genres with very recognizable plots, elements, and characters (six-guns, horses, dusty towns and trails, cowboys, Indians, etc.). Over time, westerns have been re-defined, re-invented and expanded, dismissed, re-discovered, and spoofed.
ms_my: Filem Barat merupakan genre ditakrif utama oleh industri filem Amerika - sebuah eulogi era awal pengembangan wilayah Amerika. Ia adalah salah satu genre tertua, yang dapat bertahan lama dengan plot, elemen dan karakter yang mudah dikenalpasti (senjatan api, kuda, pekan dan jalan berdebu, cowboy, red-Indian, dan lain-lain.). Bila masa berlalu, filem barat telah ditakrif-semula, direka-semula dan diperluaskan dan diperkemaskinikan.

[ctx: #31396]
en: Wrestling is a martial art that uses grappling type techniques such as clinch fighting, throws and takedowns, joint locks, pins and other grappling holds. A wrestling bout is a physical competition, between two (occasionally more) competitors or sparring partners, who attempt to gain and maintain a superior position. There are a wide range of styles with varying rules with both traditional historic and modern styles.
ms_my: Gusti merupakan seni mempertahankan diri yang menggunakan teknik jenis bergomol seperti perlawanan berpeluk, melempar dan jatuhkan, mengunci sendi dan lain-lain pergelutan. Perlawanan gusti adalah perlawanan berbentuk fizikal, diantara dua (kadangkala lebih dari dua orang) peserta atau bersama-sama dengan rakan, yang mana cuba dapatkan atau kekalkan kedudukan tertinggi. Terdapat pelbagai gaya dengan pelbagai peraturan sama ada gaya tradisional lama atau modern.

[ctx: #31397]
en: Epics include costume dramas, historical dramas, war films, medieval romps, or 'period pictures' that often cover a large expanse of time set against a vast, panoramic backdrop. Epics often share elements of the elaborate adventure films genre. Epics take an historical or imagined event, mythic, legendary, or heroic figure, and add an extravagant setting and lavish costumes, accompanied by grandeur and spectacle, dramatic scope, high production values, and a sweeping musical score.
ms_my: Epik melibatkan drama berkostum, drama bersejarah, filem perang, perlumbaan zaman pertengahan, atau 'gambar bersejarah; yang biasanya melibatkan latar belakang berpanorama, luas dan mengambil masa yang lama dihasilkan. Epik biasanya ketengahkan genre filem pengembaraan yang mendalam. Epik mengambil-kira peristiwa bersejarah, mitos, legenda, atau watak adiwira, dan latar yang berlebihan serta kostum yang mewah disertakan dengan skop dramatik, unsur-unsur produksi filem yang hebat dan elemen muzik yang berlebihan.

[ctx: #31398]
en: Films that have no synchronized soundtrack and no spoken dialogue, until the dawn of the talkies in the late 1920s. Films without dialogue featured titles for dialogue segments, and often were accompanied by live music.
ms_my: Filem yang tidak mempunyai trek bunyi tersegerak dan tiada dialog ditutur, sehinggalah lewat 1920. Filem tanpa dialog fiturkan tajuk untuk segmen dialog, dan biasanya disertakan dengan muzik secara langsung.

[ctx: #31399]
en: Lighter Background Fanart diffuse overlay
ms_my: Tindihan bauran Seni Peminat Latar Belakang yang lebih ringkas

[ctx: #31400]
en: Hide Current Temperature and Weather Conditions
ms_my: Sembunyi Suhu dan Keadaan Cuaca Semasa

[ctx: #31401]
en: Hide Clock
ms_my: Sembunyi Jam

[ctx: #31402]
en: Use Plot Summary in other views
ms_my: Guna Ringkasan Plot dalam paparan lain

[ctx: #31403]
en: Hide Media Flags
ms_my: Sembunyi Bendera Media

[ctx: #31404]
en: Hide Rating and Studio Flags
ms_my: Sembunyi Penarafan dan Bendera Studio

[ctx: #31405]
en: Hide Movie Taglines
ms_my: Sembunyi Baris Tag Cereka

[ctx: #31406]
en: Fanart Views: Classic Frame
ms_my: Paparan Seni Peminat: Bingkai Klasik

[ctx: #31407]
en: *Press UP for full cast and photos*
ms_my: *Tekan Naik untuk kas dan foto penuh*

[ctx: #31408]
en: Cinema Experience
ms_my: Pengalaman Wayang

[ctx: #31409]
en: Finish
ms_my: Selesai

[ctx: #31410]
en: Prefer Landscape to Fanart (except background)
ms_my: Utamakan Lanskap ke Seni Peminat (kecuali latar belakang)

[ctx: #31411]
en: *Press DOWN to exit*
ms_my: *Tekan BAWAH untuk keluar*

[ctx: #31412]
en: *Press UP to select a profile*
ms_my: *Tekan NAIK untuk pilih profil*

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ms_my: Sarikata tempatan tersedia

[ctx: #31414]
en: Gallery
ms_my: Galeri

[ctx: #31415]
en: Square
ms_my: Petak

[ctx: #31416]
en: Tall Genre
ms_my: Genre Tinggi

[ctx: #31417]
en: *help text*
ms_my: *teks bantuan*

[ctx: #31418]
en: Hide all
ms_my: Sembunyi semua

[ctx: #31419]
en: Music Settings
ms_my: Tetapan Muzik

[ctx: #31420]
en: Video Settings
ms_my: Tetapan Video

[ctx: #31421]
en: Video OSD: Show ClearArt/Logo
ms_my: OSD Video: Tunjuk Logo/SeniKosong

[ctx: #31422]
en: Logo View: Show only one item at a time
ms_my: Paparan Logo: Hanya tunjuk satu item pada satu masa

[ctx: #31423]
en: Author
ms_my: Pengarang

[ctx: #31424]
en: Poster & Fanart
ms_my: Poster & Seni Peminat

[ctx: #31425]
en: Video OSD: Show Thumbnail
ms_my: OSD Video: Tunjuk Lakaran Kenit

[ctx: #31426]
en: TV Show Next Aired Date display
ms_my: Papar Tarikh Keudara Rancangan TV Berikutnya

[ctx: #31427]
en: Next Episode
ms_my: Episod Berikutnya

[ctx: #31428]
en: TV Guide
ms_my: Panduan TV

[ctx: #31429]
en: Display Path in Info Dialog instead of Rating
ms_my: Papar Laluan dalam Dialog Maklumat selain dari Penarafan

[ctx: #31430]
en: Poster Wrap Large
ms_my: Lilit Poster Besar

[ctx: #31431]
en: Click to reset Metropolis to defaults
ms_my: Klik untuk tetap semula Metropolis ke lalai

[ctx: #31432]
en: Visualization Background: Ken Burns effect
ms_my: Latar Belakang Pengvisualan: Kesan Bakar Ken

[ctx: #31433]
en: Visualization Background: Fanart
ms_my: Latar Belakang Pengvisualan: Seni Peminat

[ctx: #31434]
en: Visualization Background: Extra Fanart
ms_my: Latar Belakang Pengvisualan: Seni Peminat Ekstra

[ctx: #31435]
en: Visualization Background: Artist Slideshow
ms_my: Latar Belakang Pengvisualan: Paparan Slaid Artis

[ctx: #31436]
en: Use Slim Seekbar
ms_my: Guna Palang Jangkau Nipis

[ctx: #31437]
en: Enable TV Tunes script
ms_my: Benarkan Skrip Tala TV

[ctx: #31438]
en: Recent
ms_my: Baru-Baru Ini

[ctx: #31440]
en: View Types
ms_my: Jenis Paparan

[ctx: #31441]
en: Hide
ms_my: Sembunyi

[ctx: #31442]
en: Banner & Fanart
ms_my: Banner & Seni Peminat

[ctx: #31444]
en: Auto Login
ms_my: Daftar Masuk Auto

[ctx: #31445]
en: Picture Settings
ms_my: Tetapan Gambar

[ctx: #31446]
en: Fullscreen
ms_my: Skrin Penuh

[ctx: #31447]
en: Use Realistic Weather Icons
ms_my: Guna Ikon Cuaca Realistik

[ctx: #31448]
en: Show Plot only in Info dialog
ms_my: Hanya tunjuk Plot dalam dialog Maklumat

[ctx: #31449]
en: Show Recommended Items
ms_my: Tunjuk Item Disaran

[ctx: #31450]
en:  - changing the options below requires a restart -
ms_my:  - pengubahan pilihan di bawah memerlukan mula semula -

[ctx: #31451]
en: Recommended
ms_my: Disaran

[ctx: #31452]
en: Visualization: Use Slim Info Overlay
ms_my: Pengvisualan: Guna Tindihan Maklumat Nipis

[ctx: #31453]
en: Show Date instead of Day of Week
ms_my: Tunjuk Tarikh Selain dari Hari Minggu

[ctx: #31454]
en: Visualization: Show player position and time in Info Overlay
ms_my: Pengvisualan: Tunjuk kedudukan pemain dan masa dalam Tindihan Maklumat

[ctx: #31455]
en: Visualization: Hide Clock and Temp in Info Overlay
ms_my: Pengvisualan: Sembunyi Jam dan Temp dalam Tindihan Maklumat

[ctx: #31456]
en: - Override default link
ms_my: - Batalkan pautan lalai

[ctx: #31457]
en: Shortcuts
ms_my: Pintasan

[ctx: #31458]
en: Set Timer
ms_my: Tetap Pemasa

[ctx: #31459]
en: Cancel Timer
ms_my: Batal Pemasa

[ctx: #31460]
en: Games
ms_my: Permainan

[ctx: #31461]
en: Games Tall
ms_my: Tinggi Permainan

[ctx: #31462]
en: Games Square
ms_my: Petak Permainan

[ctx: #31463]
en: Games Wide
ms_my: Lebar Permainan

[ctx: #31464]
en: Show Plot in Fullscreen Info
ms_my: Tunjuk Plot dalam Maklumat Skrin Penuh

[ctx: #31465]
en: Clean Library
ms_my: Kosongkan Pustaka

[ctx: #31466]
en: Foreign is not technically a genre, but likely includes films with dialog in a tongue not native to the viewer.
ms_my: Luar negeri bukanlah secara teknikalnya sebuah genre, tetapi melibatkan filem dengan dialog bukan bahasa ibunda penonton.

[ctx: #31467]
en: Holiday is a very broad genre, encompassing films that center around a certain holiday, such as Christmas, Halloween, Easter, etc.
ms_my: Perayaan adalah genre yang sangat luas, filem yang berpusatkan pada perayaan tertentu, seperti Hari Krismas, Halloween, Easter, dll.

[ctx: #31468]
en: Services
ms_my: Perkhidmatan

[ctx: #31469]
en: Appearance
ms_my: Penampilan

[ctx: #31470]
en: Prefer ClearLogo to ClearArt
ms_my: Utamakan LogoKosong ke SeniKosong

[ctx: #31471]
en: Show Status
ms_my: Tunjuk Status

[ctx: #31472]
en: Ended
ms_my: Tamat

[ctx: #31473]
en: unmixed
ms_my: tidak-diadun

[ctx: #31474]
en: Use one button to toggle subtitles
ms_my: Hanya guna satu butang untuk togol sarikata

[ctx: #31475]
en: Default OSD button
ms_my: Butang OSD lalai

[ctx: #31476]
en: OSD: Fade away when paused
ms_my: OSD: Resap lenyap bila dijeda

[ctx: #31477]
en: - Fade delay
ms_my: - Lengah lenyap

[ctx: #31478]
en: Hide default submenu items
ms_my: Sembunyi item submenu lalai

[ctx: #31479]
en: Poster Fixed Large
ms_my: Poster Tetap Besar

[ctx: #31480]
en: Show IMDb Ranking Media Flag
ms_my: Tunjuk Bendera Media Penarafan IMDb

[ctx: #31481]
en: Show Votes instead of Top250 always
ms_my: Tunjuk Undian selain dari sentiasa 250Teratas

[ctx: #31482]
en: Install
ms_my: Pasang

[ctx: #31483]
en: Banner View: Number of rows
ms_my: Paparan Sepanduk: Bilangan baris

[ctx: #31484]
en: Order
ms_my: Tertib

[ctx: #31600]
en: Enable Live TV (PVR) support
ms_my: Benarkan Sokongan TV Langsung (PVR)

[ctx: #31601]
en: Live TV
ms_my: TV Langsung

[ctx: #31602]
en: Live Radio
ms_my: Radio Langsung

[ctx: #31605]
en: Add Group
ms_my: Tambah Kumpulan

[ctx: #31606]
en: Rename Group
ms_my: Namakan Semula Kumpulan

[ctx: #31607]
en: Delete Group
ms_my: Padam Kumpulan

[ctx: #31608]
en: Hidden Channels
ms_my: Saluran Tersembunyi

[ctx: #31610]
en: Scheduled Time
ms_my: Masa Terjadual

[ctx: #31611]
en: PVR Status
ms_my: Status PVR

[ctx: #31700]
en: 7 Day Forecast
ms_my: Ramalan 7 Hari

[ctx: #31701]
en: 12 Hour Forecast
ms_my: Ramalan 12 Jam

[ctx: #31702]
en: 36 Hour Forecast
ms_my: Ramalan 36 Jam

[ctx: #31703]
en: Pressure
ms_my: Tekanan

[ctx: #31704]
en: Clouds
ms_my: Awan

[ctx: #31705]
en: Average
ms_my: Purata

[ctx: #31706]
en: Maximum
ms_my: Maksimum

[ctx: #31708]
en: Moon Phase
ms_my: Fasa Bulan

[ctx: #31709]
en: Precipitation
ms_my: Presipitasi

[ctx: #31710]
en: Use extended weather
ms_my: Guna cuaca lanjutan

[ctx: #31711]
en: Show weather forecast on home screen
ms_my: Tunjuk ramalan cuaca pada skrin rumah

[ctx: #31712]
en: Crop Thumbnails in Music Video Gallery View
ms_my: Kerat Lakaran Kenit dalam Paparan Galeri Video Muzik

[ctx: #31713]
en: Custom Home Shortcut
ms_my: Pintasan Rumah Suai

[ctx: #31714]
en: Label and Shortcut
ms_my: Label dan Pintasan

[ctx: #31715]
en: Icon
ms_my: Ikon

[ctx: #31716]
en: Wallpaper
ms_my: Kertas Dinding

[ctx: #31717]
en: Precip
ms_my: Pracip

[ctx: #31718]
en: Home Furniture
ms_my: Perabot Rumah

[ctx: #31719]
en: Reset Home Furniture to defaults
ms_my: Tetap Semula Perabut Rumah ke lalai

[ctx: #31720]
en: Remove the shortcut.  This cannot be undone.
ms_my: Buang pintasan. Ia tidak boleh dikembalikan.

[ctx: #31721]
en: Move the shortcut up in vertical views or left in horizontal views.  In horizontal views the third menu item is in the center.
ms_my: Alih pintasan naik dalam paparan menegak atau kiri dalam paparan mengufuk. Bagi paparan mengufuk item menu ketiga berada ditengah-tengah.

[ctx: #31722]
en: Move the shortcut down in vertical views or right in horizontal views.  In horizontal views the third menu item is in the center.
ms_my: Alih pintasan turun dalam paparan menegak atau kanan dalam paparan mengufuk. Bagi paparan mengufuk item menu ketiga berada ditengah-tengah.

[ctx: #31723]
en: Set action for the shortcut.  Choose from various preset selections.  For more control, you may manually enter a Custom action below.
ms_my: Tetapkan tindakan untuk pintasan. Pilih dari pelbagai pemilihan praset. Untuk lebih kawalan, anda boleh masukkan tindakan Suai secara manual di bawah.

[ctx: #31724]
en: Set background image for the shortcut.
ms_my: Tetapkan imej latar belakang untuk pintasan.

[ctx: #31725]
en: Set label for the shortcut.  This is usually set automatically when selecting the shortcut, but it can be manually modified if you wish.
ms_my: Tetapkan label untuk pintasan. Ia biasanya ditetapkan secara automatik bila memilih pintasan, tetapi ia boleh diubahsuai secara manual jika anda mahu.

[ctx: #31726]
en: Select widget for the shortcut.  Widgets are built-in info scripts that perform various tasks or display useful menus. Some widgets have been set by default but can be changed or removed.
ms_my: Pilih widjet untuk pintasan. Widjet adalah skrip maklumat terbina-dalam yang melakukan pelbagai tugas atau paparkan menu yang berguna. Sesetengah widjet telah ditetapkan secara lalai tetapi boleh diubah atau dibuang.

[ctx: #31727]
en: Set a custom action for the shortcut.  This is used to override or edit the action taken by the shortcut.
ms_my: Tetapkan tindakan suai untuk pintasan. Ia digunakan untuk batal atau sunting tindakan yang diambil oleh pintasan.

[ctx: #31728]
en: Customize submenu for the shortcut.  Submenus can be populated with custom commands, shortcuts, and/or favorites.  The submenu editor will look and operate almost exactly like the main menu editor.
ms_my: Suaikan submenu untuk pintasan. Submenu boleh diisi dengan perintah, pintasan, dan/atau kegemaran suai. Penyunting submenu akan kelihatan dan beroperasi sama seperti penyunting menu utama.

[ctx: #31729]
en: Close this window.  All changes made in the shortcut editor take effect instantly.
ms_my: Tutup tetingkap ini. Semua perubahan dibuat dalam penyunting pintasan akan berkesan serta-merta.

[ctx: #31730]
en: Create a new shortcut at the bottom of the list.
ms_my: Cipta satu pintasan baharu di bahagian bawah senarai.

[ctx: #31731]
en: Reset ALL shortcuts back to default.  This will revert any changes to the main menu or submenus and cannot be undone.
ms_my: Tetap semula SEMUA pintasan kembali ke lalai. Ini akan kembalikan mana-mana perubahan pada menu utama atau submenu dan tidak boleh diundur kembali.

[ctx: #31732]
en: Are you sure you really want to remove the Settings shortcut?
ms_my: Anda pasti mahu buang pintasan Tetapan?
